Loading...
TEKIJÄT2021-02-10T12:55:49+00:00

Olemme monipuolinen media-alan yritys ja arvostettu kumppani kotimaisella mediakentällä. 

Meiltä saat täyden palvelun tuotantopalvelut (pre & post sekä kuvaus), ohjelmointipalvelut, kalustopalvelut sekä konsulttipalvelut saman katon alta. Asiakkaidemme kirjo on laaja, mutta enimmäkseen työskentelemme TV/VOD-sisältöjen parissa (tuotanto ja materiaalinhallinta).

Priorisoimme työssämme aina korkean laadun ja meidät tunnetaan tarkkuudesta sekä korkeasta taitotasosta. Yksityiskohdilla on väliä.

Pyrimme toimimaan kustannustehokkaasti ja hyödyntäen teknologiaa ja keinoälyä. Asiakkaamme arvostavat sitä, että asiantuntijuutemme tässäkin asiassa voi luottaa - keskustelemme kustannuksista avoimesti ja rehellisesti ja pyrimme tulemaan vastaan mahdollisuuksien puitteissa. 

Erikoisosaamisemme on urheilu. Urheilusisällön tuottaminen on opettanut paljon: pystymme työskentelemään vaihtelevissa ja äkillisesti muuttuvissa olosuhteissa. Nämä opit kulkevat mukanamme myös muissa projekteissa. 

Tahdomme muuttaa kotimaista mediakenttää älykkäämmäksi ja tehdä parempaa sisältöä fiksummin. Asiakkaitamme on media-, TV- ja IT-alan yritykset, mutta lopullinen palaute tuotteesta tulee kuluttajalta: katsojakokemus on siis kaiken tekemisemme ytimessä.




Lauri Antonius
Toimitusjohtaja

lauri.antonius@kuitumedia.fi
+358 50 3658880




Ville Lepistö
Operatiivinen johtaja, vastaava tuottaja

ville.lepisto@kuitumedia.fi
+358 40 524 6493




Alisa Vakkila
Tuotanto- ja kehityspäällikkö

alisa.vakkila@kuitumedia.fi
+358401589502




Markku Suoniemi
Kuvaaja, leikkaaja

markku.suoniemi@kuitumedia.fi




Niko Lehmuskanta
Toimittaja

niko.lehmuskanta@kuitumedia.fi
+358 40 176 6883




Andres Janson
Mediaoperaattori

andres.janson@kuitumedia.fi
+358 44 974 8406




Aleksi Kelloniemi
Mediaoperaattori

aleksi.kelloniemi@kuitumedia.fi
+358 40 416 9609




Aleksi Virtanen
Mediaoperaattori

aleksi.virtanen@kuitumedia.fi




Santtu Rissanen
Mediaoperaattori

santtu.rissanen@kuitumedia.fi
+358 50 400 0863




Markus Paul
COB

markus.paul@kuitumedia.fi
+358 40 500 2000




Janne Leppänen
Tuottaja

janne.leppanen@kuitumedia.fi
+358 40 737 7738




Ulla Mykkänen
Tuottaja

ulla.mykkanen@kuitumedia.fi
+358 50 407 1417